Special

Special (feat. Nate Dogg)
Produkce
: Needlz

The Game: “Na začátku to mluví Dre. Je to buď Dre nebo Fif, nemůžu si vzpomenout. The Documentary jsem od vydání neslyšel. Když jsem ten beat dostal, tak na refrénu byl Fifty, bylo to jeho. Dal mi to a já jsem ho vyměnil za Nate Dogga.”

Needlz: “Tehdy jsem dělal hodně věcí s G-Unit. Tenhle song vznikl tak nějak z ničeho a vůbec jsem to nečekal. Volali mi a říkali, že chtějí ten beat. Fifty napsal refrén a nevím, kolik ze slok je jeho, ale vím, že udělal refrén a potom to dal Gameovi. Originál jsem neslyšel, ale dostal jsem svůj podíl. Když podepíšete smlouvu, tak vidíte, kdo co dostane a myslím, že na téhle věci měl Fifty slušnej podíl. Když si to poslechnete, tak to zní jako jeho refrén. Lidi nerozumí tomu, že vzal Gamea pod sebe a udělal to celý album. Dokonce se vzdal songů. Představte si, kdyby How We Do a tak bylo na The Massacre. To by bylo šílený.

Ten beat nemám vůbec rád [smích]. Originál zní o hodně líp. Dreho kytarista, Mike Elizondo, to totiž přehrál. Originál zní mnohem líp a plněji, ale za sample Catherine Howard od Ricka Wakemana musíte zaplatit a když to přehrajete, tak za použití nemusíte platit. Když jsem to album slyšel, tak jsem si vážně přál, aby si vybrali jinej beat, kde bych ukázal, co umím. Na tom albu byly ůžasný beaty. Je to asi produkčně nejlépe poskládané album za dlouhou dobu. Nepamatuju si, že bych od té doby slyšel něco, kde by byla jedna pecka za druhou. Všichni vidí moji plaketu a ptají se, co jsem na Gameově albu udělal a nikdo nezná můj song [smích]. Protože už byl ke konci a tak.”

Angelo Sanders: “Tohle jsem nesnášel. To totiž 50 a G-Unit vydávali ty zamilovaný singly a tohle mělo být taky tak a já jsem to nechtěl použít a Game to nechtěl dělat. To label říkal, že to musíme udělat pro rádio a pro ženský. Tak to Game udělal, ale museli byste se zeptat ho, co si o tom myslí. Řekl bych ale, že to není jeho oblíbená věc. Game totiž nikdy nebyl takovej umělec, tyhle songy pro něj nikdy nefungovaly. Tohle je o tom, že se snažíte uspokojit lidi a zaplatit účty. Labely se musí přesvědčit, že do toho jsou zapojeni. ‚Bude to nejlepší singl! Půjde rovnou na vrchol hitparád.‘ Pokud bych z alba vyhodil jednu věc, tak to bude tohle. Tohle je ten, kde to zní křečovitě.”

Zpět: Where I’m From

Další: Don’t Worry

1 komentář na „Special“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *