Biografie

Jméno a příjmení: Jayceon Terrell Taylor
Datum narození: 29.11. 1979
Místo narození: Compton, Los Angeles, USA
Znamení zvěrokruhu: Střelec
Výška: 193 cm
Děti: synové Harlem a King Justice
Vzory: Eazy-E – NWA, 2Pac, Snoop Dogg, Jay-Z, Nas a Kool G Rap
Hobby: Auta, PlayStation, Basketball

Další generace Ni**a‘z With Attitude aneb The Game přichází

The Game

Jayceon Terell Taylor, na scéně známý pod pseudonymem The Game, se narodil 29. listopadu 1979 v kalifornském Los Angeles a je držitelem několika platinových desek. V roce 2005 díky své desce The Documentary vystoupal na hvězdné nebe Hip hopu a jeho singly jsou podvědomé nejen mnoha fanouškům rapu. The Game (přezdívku mu dala už jeho babička) je pro mnohé nynějším králem západního pobřeží.

Jayceon Taylor se narodil jako afro-američan, respektive matku měl černošku a otce španělského původu. Jeho brzký život začínal v losangeleské čtvrti Kabrda (také město v Peru).

Následoval přesun do Comptonu, kde strávil většinu svého dětství. Poté, co jeho starší sestra obvinila vlastního otce ze sexuálního obtěžování, se jejich rodina rozdělila a malý „Hračička“ se musel přesunout do pěstounské rodiny. Zde strávil dlouhých 8 let, avšak nebydlel již v Comptonu, nýbrž na předměstí Los Angeles v Carsonu (tato čtvrť je na jihozápad od Comptonu). Když mu bylo 13 let, jeho pravá matka zažádala, aby byl její syn opět vrácen do její péče, a tak následovalo opětovné shledání s původní rodinou. Pozdější léta jeho života patřila gangu Santana Blocc Crips.

 

The Game
 

Po dokončení střední školy dostal stipendium na univerzitu ve Washingtonu, která byla se zaměřením na basketbal. Jenže již při prvním semestru ho z tohoto ústavu vyhodili kvůli dlouhodobým problémům s prodejem drog. Jeho bratr, zvaný „Big Fase 100“, který žil v jiné části Comptonu, byl členem Cedar Block Pirus Bloods a právě v této době měl na „Hráče“ největší vliv. Big Fase zpočátku chtěl, aby Game neskončíl tak jako on a věnoval se sportu. Big Fase měl takový vliv, že se The Game později stal členem Cedar Block Piru Bloods a to i přesto, že bydlel ve čtvrti která patřila pod Crips. Prodávní drog, krádeže aut, střelba a bitky, které poté byly v Gameovém životě na denním pořádku, způsobilo to, že ho jeho matka vyhodila z domu. Game se tedy přestěhoval k bratrovi do jeho čtvrti.

The Gameův styl života způsobil to, že ho 5x postřelili. Kulky škrtly srdce, žaludek, ruce a nohu. Tento útok pro něj znamenal tři dny v komatu. Když se The Game probral z kómatu, rozhodl se, že se jeho život musí rapidně změnit, protože by to už podruhé nemusel přežit. Rozhodl se rapovat a prosadit se.

Začátky

The Game

Studium a poslech hudby, tak tyto dvě věci Gameovi postupně pomáhali poznávat rap. Společně se svým bratrem založili frakci a label s názvem The Black Wall Street. Jako první se k nim přidal Glasses Malone, Vita a Nu Jerzey Devil.

Díky Russelovi Simmonsovi a Louisovi Farrakhanovi mohl v roce 2002 vydat první mixtape – You Know What It Is Vol.1. Tento poměrně význačný počin vyšel pod labelem Get Low Recordz, jehož vlastníkem je JT the Bigga Figga. Tento mixtape Game poslal i Suge Knightovi, protože se chtěl nechat původně upsat pod Death Row Records. Políčeno na The Gamea měl i původně Sean Combs a.ka. Diddy z Bad Boy, ale po vydání onoho mixtapu se ho ujal jeden z nejznámějších amerických producentů – Dr. Dre, ten se rozhodl upsat Games ke svému labelu, když uslyšel song Promised Land. A to pro něj byl jistě úspěch. S pomocí tohoto rapového velikána se také upsal pod Aftermath Entertainment. V říjnu roku 2004 pak vydal první album „Untold Story“, a to téže ve spolupráci s Get Low Recordz. Celkem se prodalo 82 000 originálních kopií v prvních třech měsících.

Na albu se objevili interpreti jako Sean T, Young Noble (z The Outlawz) a JT the Bigga Figga. Poté se jeho jméno vyskytlo i na spoustě dalších mixtapů od známých DJ’s. A například hráčům počítačového basketu nemohl uniknout jeden z jeho tracků ve hře NBA Live.

Ač se původně upsal pod Aftermath Entertaiment, jeho mentor Dr.Dre ještě s Jimmy Iovinem z Interscope Reocords ho přesvědčili spolupracovat s 50 Centem a G-Unit. Představa, že bude spolupracovat se špičkou Hip hopu, se mu jistě líbila, ovšem netušil, jaké následky bude mít tato činnost do budoucna.

Toho času měl téže vydat album s názvem Nigga With Attitude Volume 1, nicméně naskytl se jeden nepříjemný problém – vdova po Eazy-E nesouhlasila s tímto názvem, protože zkratka alba je N.W.A (skupina, ve které Eazy-E působil), což pro ni bylo nepřijatelné, a tak musel vydání odsunout na jiné datum, a hlavně přejmenovat.

Kariéra

The Game

Dr.Dre se podílel jako hlavní producent na jeho novém albu s názvem The Documentary. Album obsahovalo hity jako How We Do, Hate It or Love It, Dreams nebo Put You On The Game. Všechny tyto songy se postupně začaly prodírat skrze hitparády. Konkrétně song Hate It or Love It, dostal dvě nominace na prestižní ceny Grammy. A co se týče samotného alba, to bylo 10. nejprodávanější vůbec za rok 2005.

Po vydání tohoto hvězdného alba, které už dnes je klasikou však v G-Unit dlouho nesetrval. Stálé neshody s 50 Centem vedly k vyhazovu. Důvod je, že 50 Cent měl vydat nový videoklip Piggy Bank z alba The Massacre, ve kterém dissoval Jadakisse, Fat Joa, ale hlavně Nase. Nas je Gameův dlouhodobý přítel, a tak se mu pochopitelně nelíbilo a zasáhl. Snažil se 50 Centovi domluvit, ať ho z toho vynechá, jenže 50 Cent tento akt bral jako potvrzení jeho neloajality. Nutno také podotknout, že The Game téže prohlásil, že hodlá právě s Nasem natočit duet.

Kdo by snad neznal newyorské rádio HOT 97? Právě před touto hiphopovou stanicí, která leckdy určuje postavení na scéně, se střílelo. V roli figurovali někteří členové a fellaz G-Unit a také The Game a jeho skalní příznivci.

Právě The Gameovo zmiňované prohlášení, že by chtěl nahrát duet s Nasem a jeho neustálé domlouvání 50 Centovi aby Nase vynechal z dissu Piggy Bank vedlo k tomu, aby se události daly do pohybu.V pondělí 28. března roku 2005 měl mít The Game na rádiu HOT 97 interview, ale do oné budovy nebyl se svými fellaz vpuštěn. Poté měl na této samé stanici dělat Funkmaster Flex rozhovor s 50 Centem, který i se svojí partou přišel.

Zrovna když 50 Cent dělal rozhovor, v němž prohlásil, že The Game byl z G-Unit vyhozen kvůli neloajalitě a trvalým neshodám, tak právě ten byl i se svou bandou ochrankou tohoto rádia vyveden z portálu budovy a následovně mezi nimi začala hádka. Poté, co hádka vyvrcholila, začal jeden ze skupiny Gamea střílet po ochrance, která je vyvedla, a vzápětí 50 Cent, Lloyd Banks, Olivia a jejich bodyguardi budovu zadním chodem rychle opustili. Na místo okamžitě přijela záchranka a NYPD. Výsledek: jeden muž postřelen do nohy, další kulky v okolních budovách.

Paradoxem však je, že onen muž, jehož levou nohu zasáhla kulka, byl právě z party The Gamea. Další kulky poté zasáhly okolní budovy, mezi něž se počítá i Violator Managment, který obstarává zázemí interpretům jako 50 Cent, Busta Rhymes, Missy Elliott atd.

O této kauze, jež zamíchala hiphopovou šachovnicí, neinformovala jenom newyorská média, ale dokonce média celoamerická. Tímto v podstatě začal velký spor G-Unit vs. The Game.

The Game vs. G-Unit

The Gamea přivedl do G-Unit známý producent Dr. Dre a Jimmy Iovin. Vydal zde své druhé album The Documentary, které obsahuje hity Dreams, How We Do, Hate It or Love It nebo Put You On The Game. Album se umístilo se na desátém místě v anketě o nejprodávanější album roku 2005.The GameByl z G-Unit vyhozen prý za neloajalitu k 50 Centovi a v klipu Piggy Bank se objevil už jako úhlavní nepřítel.

Po nějáké době se situace uklidnila a 9. května 2005 na osmé výročí vraždy Notoriouse B.I.G. na tiskové konferenci oba rappeři ohlásili mír. Rappeři se oba sobě navzájem omluvili a podali si ruce.

50 Cent tehdy řekl: „Setkali jsme se tu dnes, abychom ukázali, že lidé mohou společně vítězit v nejtěžších okolnostech a všechno to negativní nechat za sebou. Plno lidí nechtělo, aby se stalo to co se děje dnes, ale děláme to na prosbu dvou pro nás nejdůležitějších skupin lidí – našich rodin a našich fanoušků“.

Následně si vzal hlas The Game: „Mým jménem a jménem 50 Centa se chci omluvit fanouškům, radiovým stanicím a vydavatelstvím. Stydím se, že jsem se ůčastnil situací v posledním týdnu. Proto tu jsem a omlouvám se.“ Symbolem konce beefu měl být šek o velikosti 253.500 dolarů. Byl pro hudební program v Comptonu a chlapecký orchestr v Harlemu.

Zdálo se, že je všechno na svém místě, ale tu náhle na koncertu Summer Jam v NY přichystal Game překvapení. Nejprve Gameovy fellaz zkopali člověka převlečeného za krysu, který symbolizoval 50 Centa a jeho práskání. Poté The Game začal rapovat track „Hate It Or Love It“. Text byl trošku pozměněný, například místo G-Unit, vždycky bylo slyšet nahlas slovo G-Unot, které se stalo novým heslem promující The Gamea. Před písní „Dreams“ držíc svého syna na rukou vykřikoval „Fuck 50“, následně do publika letěl Gameův G-Unit řetěz, se slovy „Fuck This Chain“. Mluvil ještě o střílení před budovou rádia Hot 97. Na zakončení svého vystoupení rapper vykřikoval následující slova – „50 Cent Can Suck My Dick, Tony Yayo Can Suck My Dick, G-Unit Can Suck My Dick“.

Vystoupení na Summer Jam nemohlo být opomenuto, a proto byl The Game v rozhovoru pro MTV osočený z toho, že se beef s 50 Centem stal beefem z G-Unit – „Cítím, že mě chtějí zmáčknout. To bude hra pěti na jednoho – Yayo, Young Buck, Lloyd Banks, 50 a Olivia proti mně.“ Během tohoto rozhovoru měl na sobě The Game, černé tričko s nápisem G-Unot. Jak se později ukázalo, takový důraz na projevení nenávisti se líbil Centovi i v klipu „Outta Control (Remix)” kde všichni nosí trička s nápisem „Game Over“. The Game si z toho však nic nedělal a nahrál masu dissů mířených na stranu G-Unit. Nejvíce známým je asi freestyle „300 Bars and Runnin´“ ve kterém se ostře projel nejen po celé G-Unit – diss má skoro 15 minut. Fiftyho odpověď byla oproti „300 Bars and Runnin´“ velmi slabá, nahrál se svojí partou (Mobb Deep, MOP, Mase, G-Unit) diss „300 Shots“ který byl střední třídy. G-Unit a hlavně 50 Centovi byl věnováno několik mixtapů v čele s neslavnějším Stop Snitchin´ Stop Lyin´.

The Game poté vydal DVD Stop Snitchin Stop Lyin‘, které se snaží co nejvíce zesměšnit všechny členy G-Unit. V tomto dokumentu se vyjadřuje ke svému působení v G-Unit a k následnému vyhození.The Game v něm například říká: „50 Cent mě nutil, abych mu kouřil péro, ale já to nedělal. Dělal to tak Banks, Buck a Yayo, ale já ne. Mám rád k*ndy, a ne č*ráky.

The Game
Po delší době v dalším rozhovoru pro MTV „Hráč“ řekl, že už nebude mířit tolik dissů na stranu G-Unit, protože si na svojí stranu přelil všechen pohár vítězství. „Co oni v tomhle bodě můžou ještě udělat ?? Freestyle „300 Bars“ ve velkém stupni dokazoval moje vítězství. Oni odpovědli „300 Shots“, ale skoro nikdo ten diss nezaregistroval. Přeju jim všechno dobrý, aby se jim dařilo dostat z tý díry ve který všichni sedí“. Poté dodal „Ta díra je vykopaná velmi hluboko. 50 Cent v ní sedí a přemejšlí o dalším kroku“.

Po odchodu z G-Unit uzavřel smlouvu s Geffen Records. Začal s kampaní G-Unot (Gangsta U Not – Nejsi gangster) a v jeho listu nepřátel nyní dominuje hlavně jméno 50 Cent. The Game natočil zmiňovaný Stop Snitchin Stop Lyin (viz. nahoře) a začal trochu „fušovat“ do filmu. Účinkoval ve filmu Waist Deep, kde představoval gangstera Big Meata.The Game LiveV roce 2006 vydal The Game album „Doctor’s Advocate“ kterého se prodalo dva milióny celosvětově. Chtěl dokázat, že to jde i bez 50 Centa a Dr. Dre a že nepotřebujete mít ty nejlepší producenty a nejznámější labely. Gameovo třetí album LAX vyšlo na konci letních prázdnin pod Geffen Records (stejně jako Doctor’s Advocate) a na svou dobu se dočkalo velkého úspěchu. Po prvním týdnu se prodalo něco málo přes 230,000 kusů a ke dnešku album překonalo půlmilionovou hranici, tedy certifikát pro zlato. Už před vydáním alba hlásal, že bude posledním, a to i přes to, že smlouva s Interscope je na pět alb, takže v případě, že tím pátým bude výběrovka, tak pořád zbývá ještě jedno. A Game si usmyslel, že jestli nesežene k sobě do studia tyhle lidi, tak album s názvem The D.O.C. (The Diary of Compton) a deseti stopami, každá by vyprávěla příběh z jednoho dne ze života comptonského gangstera, nikdy nevyjde a Interscope se dočká od Gamea penále. Dr. Dre, MC Ren, King Tee, DJ Yella, Ice Cube a DJ Quik jsou potřeba pro to, aby se fanoušci dočkali. Nemusí produkovat ani rapovat, ale nějaký podíl na albu mít musejí.

LAX samozřejmě není posledním albem. Už v prosinci 2008 řekl Game na jednom ze svých koncertů, že připravuje další desku. Začátkem roku 2009 kolovaly drby, že album se bude jmenovat Global Warming a komplet produkci obstarají Cool & Dre a výkonnou produkci zase Timbaland, nic z toho pravda není. Postupně se odkrývaly pravdivé informace. Nejdříve název – The Red Album, který se změnil na The R.E.D. Album, aby si někdo nemyslel, kvůli lásce k rudé barvě: „R.E.D. je něco jako zkratka pro slovo rededication, tedy znovu věnování pro svoji čtvrť, rodinu, hip-hop a pro vše. The R.E.D. Album je o tom, být vážnej, jít výš. Řekl bych, že je to trochu duchaplný, ale pořád gangsta. Tohle album bude prostě jiný. Přemýšlel jsem, jak se změnit, ale o čem můžeš mluvit po třech albech? Neprodávám crack a nestřílím lidi, moje beefy utichly, takže co mám říct? Chci jen dělat rap, dělat hudbu ať už to dopadne jakkoliv.“ Album má vyjít v prosinci.

Osobní život

The Game má dva syny. Harlema Carona Taylora, který se narodil 30. června 2003 a jeho kmotr je Baron David, The Gameův spoluhráč z vysoké školy a současná hvězda NBA. Druhý syn, který se narodil 25. dubna 2007, dostal jméno King Justice. V roce 2006 se The Game zasnoubil s dcerou amerického kongresmana G. K. Butterfielda – Valeishou Butterfield, měl s ní mít svatbu v březnu 2007. Svatba, ale nikdy nebyla, protože se Game s Valeishou rozešel, kvůli Tiffany Webb, která s ním otěhotněla a má s ním dítě Kinga Justice.

The Game LAX

Problémy se zákonem

Zákon je Gameův velký nepřítel. Už v roce 2005, 28. října, byl obviněn z výtržnictví a odporu při zatýkaní v Greensboro. Podle ochranky obchoďáku, kde se to stalo, na sobě měl Game Halloweenovou masku, natáčel nakupující a hlasitě nadával a když mu řekli aby odešel, tak odmítl. Po chvilce jej zatkli a během toho použila ochranka pepřový sprej, podle Gamea zbytečně. Tohle všechno jste mimochodem mohli vidět na DVD Stop Snitchin‘ Stop Lyin‘. Pět policistů podalo na Gamea obvinění z pomluvy, ale jestli se to vůbec dostalo k soudu se neví.

A teď pár citovaných článků ohledně další kauzy

„The Game byl obviněn za držení zbraně v okolí školy během basketbalového zápasu 24. února. 2007
The Game se údajně dostal do hádky s protihráčem v Rita Walters Educational Learning Complex v jižním Los Angeles. Potom co ho Game (údajně) praštil, běžel do svého červeného Escaladu a vytáhl z něj zbraň a ohrožoval s ní (opět údajně) oběť.
Game už je obviněn z ukazování zbraně před policistou. Obžalobu za 3 zločiny si Game vyslechne v úterý. Minulý měsíc byl zatčen LAPD poté co provedli prohlídku jeho domu v Glendale, ale následně byl propušten na $50,000 kauci.
Pokud bude The Game odsouzen, tak může ve vězení zůstat i déle než 5 let!“

„The Gameovi byla ve čtvrtek přiznána nevina týkající se udeření a vyhrožování střelbou muži během hry basketu v jižním Los Angeles.
Sedmadvaceti letý rapper, vlastním jménem Jayceon Terrell Taylor, předstoupil s prosbou k Vyššímu soudu. Byl obviněn ze třech těžkých zločinů – opakovaného vyhrožování, držení střelné zbraně na školním pozemku a vystavení střelné zbraně za přítomnosti policisty.
Taylor zůstal na svobodě po zaplacení kauce $50,000. Pokud bude usvědčen, stojí před více než pětiletým trestem ve státní věznici.
Žalobci tvrdí, že 24. února během hraní basketu Taylor udeřil protihráče. Poté vytáhl zbraň ze svého červeného Cadillacu Escalade a vyhrožoval mu střelbou.“

Game si nakonec odseděl 9 dní z původních 60-ti a jestli odpracoval svých 150 hodin veřejně prospěšných prací se doteď neví, ale všechno asi spravily peníze, jako vždy.