Hate It or Love It

Hate It Or Love It (feat. 50 Cent)
Produkce
: Cool & Dre, Dr. Dre, BG Knocc Out

The Game: “Hate It Or Love It vzniklo zhruba v polovině nahrávání alba, někdy na začátku roku 2004. Byl jsem v Connecticutu, měl jsem ten beat a jel jsem k Fiftymu. To bylo v té době, co jsem přišel do G-Unit. Z New Yorku do Connecticutu je to asi tři hodiny, tak sem seděl vzadu v autě a psal. Songy píšu od konce. Začínám třetí slokou. Protože když píšeš od začátku do konce tak ve většině případů je třetí sloka nejslabší. Proč? Protože se vypíšeš a tak začínám od konce. Když jsem dojel k Fiftymu domů, tak napsal svoji sloku a dal ji na začátek. Potom přišel s tím, že se to bude jmenovat Hate It Or Love It a že napíšeme refrén. Tak jsme si na to sedli a dali jsme to.

Cool & Dre znám tak od roku 2002. Znali jsme se dřív, než jsem byl známej já, nebo oni udělali nějakou bombu. Když dostanu nějakej nápad nebo slyším určitej sample, tak zavolám Coolovi, ten zavolá Dremu a ještě ten den od nich mám beat. Tak to bylo a tak to bude.”

Sha Money XL: “Cool & Dre jsem potkal v zimě 2004 v kanceláři Chrise Lightyho. Řekl jsem jim, ať mi dají nějakou pecku. Dali mi několik tracků a Hate It Or Love It byl jedním znich. Hned jak jsem to slyšel, tak jsem věděl, že to bude hit. Fifty a Game byli v Connecticutu asi měsíc a dělali na albu. Fifty to všechno rozjel. To on psal refrény, napsal ten v Hate It Or Love It, napsal skoro všechny na tom albu, vážně. Prostě nahrávali a pak se objevil tenhle beat. Když je Fifty ve studiu, tak prostě nahrává, třeba tenhle song mohl klidně skončit na The Massacre. Tenhle track vyčníval, už když jej nahrával Fifty, ještě než jej Game slyšel. Game jenom přišel k Fiftymu domů a tak byly všechny songy připravený. S Fiftyho slokou tady, s refrénem tam. Game nahrál svou část Hate It Or Love It, když to poprvé slyšel a kouzlo bylo na světě.”

Angelo Sanders: “Letěli jsme do New Yorku, abysme něco nahráli s Fiftym a bydleli jsme v Manhattanu. Autem jsme ještě jeli asi dvě a půl hodiny a tak Game psal texty. Dal si sluchátka a prostě psal na svůj Sidekick a já jsem mu dával beaty. Hate It Or Love It bylo od Sha Moneyho. Když jsem tam byli poprvé, tak mi něco dal, protože Fifty pracoval na něčem mimo svůj dům. Prostě mi dal několik beatů, který jsem si měl projet a Hate It or Love It byl ten, kterej jsem si dal bokem. Když jsem to poprvé pustil Gameovi, tak na to nebyl naladěnej. Chtěl něco silnýho, tak jsme to zabalili. Po cestě zpět, kdy byla tma a zima a kdy jsme několik dní jezdili tam a zpátky, to napsal. Nahráli jsme to u Fiftyho doma a když si to Fif potom poslechl, tak do toho šel a říkal, že tohle bude singl. To už věděl, o co jde.”

Dre z Cool & Dre: “Tehdy jsme hodně rozesílali CD. Jedno z nich se dostalo do rukou Sha Moneyho a na něm byl tenhle beat. Právě tohle byl ten song, kterým jsme se dostali na mapu. Tehdy jsme Gamea neznali, ale náš advokát znal spoustu jeho lidí. Potkali jsme se jednou v Miami, když sem přijel. Ten den si úplně nevybavím, ale vím, že to bylo krátce po tom, co se ten song uchytil. Od té doby jsme si blízcí a jsme super cool.

Ten beat jsme udělali v garáži Coolovy mámy kdysi dávno. Vtipná historka. Potom, co ten singl uspěl, jsme měli shůzku s Jimmym Iovinem. Měli jsme tam udělat smlouvu a ptal se nás na Hate It or Love It. Říkal, ‚To je úžasnej song. Máte ten původní beat, kterej Dr. Dre neupravil?‘ Měli jsme ho tam na laptopu a on na to, ‚Vždycky jsem chtěl slyšel, jak ty věci zní, než se jich dotkne Dre.‘ Tak jsme to pustili a nikdy nezapomenu na jeho výraz. Říkal, že je to ten samej beat, že chce originální verzi a my na to, že tohle je originál.

Ale Dre na to udělal úžasnej mix. Jeho mixy jsou kurva fenomenální. Zvukově je v tom rozdíl, ale ten beat je pořád stejnej, akorát, že Dre tomu dal život. V tom je podle mě Dreho největší význam. To, jak umisťuje zvuky a jak to pak akusticky vyleze ven. Proto má svoje sluchátka. Jeho cit je neuvěřitelnej. Podle nás je Dreho mix jako koprodukce, protože se tam objeví něco, co tam předtím nebylo. A pokud se nepletu, tak na konec refrénu přidal kytaru.”

Mike Lynn: “Hate It or Love It bylo pro Fiftyho. Říkal mi, že si to asi nechá pro sebe a G-Unit, ale možná to dá Gameovi. Potom mi to pustil po telefonu a věděl jsem, že to musíme mít. Mělo to šanci na singl, ale Dre si nebyl na sto procent jistej kvůli tomu tempu. Ale zkusili jsme to a lidem se to rozhodně líbilo.”

Dr. Dre ten track kompletně předělal. Všechno na něm přehrál a nikdy si za to nevzal nějaký zásluhy, Cool & Dre zůstali napsaní jako producenti. Směju se, když lidi říkají ‚Dre mi ukradl beat‘ a takový věci. To jsou kraviny. Znám tolik producentů, kteří jsou teď za vodou, protože jejich věci zní profesionálně, ale v začátcích to bylo na úplně jiné úrovni. Dre tomu dal profesionální zvuk, každýmu songu na tom albu. Hate It Or Love It znělo jako sample, Dre s toho udělal kompletní věc. Pročistil to, udělal basovou linku. Když by vám pustili jejich verzi a Dreho, tak jsou jako den a noc. Měl být uveden jako koproducent za tu práci, co odvedl [smích].”

Zpět: Dreams

Další: Higher

1 komentář na „Hate It or Love It“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *