Dreams

Dreams
Produkce
: Kanye West

The Game: “Kanyeho jsem poprvé potkal na Nellyho velké party v Niketown. Po konci party, protože jsem byl takovej freestyle king, mi řekli: „Je tady týpek jménem Kanye West a chce si s tebou dát battle.“ Slyšel jsem o něm, ale myslel jsem, že je jenom producent a nerapuje. Tak jsme šli na parkoviště a přišel tam tenhle kluk v úzkých džínech, mikině Nike a Air Maxech a já si říkám: „Tohle je ten týpek? Tady tohle?“ A tak jsme začali freestylovat… a když bych měl říct, že jsem některý battle prohrál, tak je to právě tenhle, protože Kanye mi to nandal. Ale potom jsme si to zopakovali na Melrose a já už jsem si to pro něj připravil předem. Táhneme to spolu už dlouho. Kdyby se mu něco stalo, tak někomu rozmlátím ksicht.

Kanye mi pak volá a říká: „Hele, tomuhle nebudeš věřit. Mám tady šílenej sample, co se jmenuje Dreams.“ A začal mluvit o čem v životě snil – prostě bláznivý věci. Kanye je šílený, ale poslal mi to a potom přijel do LA a já jsem to nahrál. Napsal jsem jednu sloku a všichni na mě tlačili, ať to udělám celý, protože se jim zdála super. Ale nemohl jsem to dokončit, protože jsem chtěl říct věci, který prostě nepřicházely. Měl jsem asi dva měsíce blok. A potom jednoho dne jsem seděl doma a vůbec si nepamatuju, co se stalo. Něco mě přinutilo sednout si na gauč a pustit si to ve starým CD přehrávači. Poslouchal jsem to asi čtyři hodiny a pak začala přícházet slova. Dreams byl jeden z prvních songů, který jsem nahrál u Aftermath.”

Mike Lynn: “Game za náma jednou přišel a říká, že už ho nebaví jen tak sedět a že je připravený vydat album. Tak mu říkáme, ať nám to pustí. Poslechli jsme si to a říkáme: „Ty vole, tohle teda nevydáme.“ Jediný song, který byl na té verzi, co nám Game dal i na vydaném albu, je právě Dreams. Všechno ostatní na The Documentary tedy vzniklo až po Dreams. Dre pochopil, že to album můžeme konečně vydat, až když jsem mu pustil Dreams. Předtím jsme nahráli možná třicet songů, ale tohle byl ten první, který nás přesvědčil o tom, že to album fakt může udělat. Ale před Dreams to byla v našich očích jenom kupa mixtape věcí, žádný materiál pro album. Díky tomu se Dre vydal do studia a začal s ním pracovat a dávat dohromady songy. Předtím spolu nic neudělali.

Potom jsme si uvědomili, že tu máme silné nahrávky, ale potřebujeme taky nějaké singly. Tak jsme si řekli, proč nezapojit Fiftyho, protože tehdy byl na koni. Bylo to naše rozhodnutí, Game s tím neměl co do činění. Rozhodli jsme se tak já, Dre a Jimmy Iovine. Když jsme se na tom shodli, tak vzniklo How We Do a další songy. Tehdy se to začalo rozjíždět.”

Angelo Sanders: “Dre se musí nadchnout. Je to perfekcionista, takže za ním nemůžete přijít se sračkama. Nemůžete mu pustit věci z alba. Musí slyšet to nejlepší, co máte a až potom zbytek. Řekne vám, že se na to místo na albu najde, ale nejdřív potřebuje ty pecky. A když slyšel Dreams, tak si říkal: „Jo, z toho něco bude.“ Tehdy se pro to nadchnul. Pouštěl to Jimmymu, Fiftymu a všichni mu říkali, že to je něco. Je těžký prosadit se u Aftermath, když tu máte Fiftyho, Eminema a Snoopa. Proto tolik lidí neuspělo, protože se nedostali přes ten práh „tohle je to, co potřebujeme, aby vyšlo pod značkou Aftermath.“”

Zpět: Westside Story

Další: Hate It or Love It

1 komentář na „Dreams“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *