První část alba je venku! Druhá už za dveřmi

doc2r

Tak je to tady. Dnes nastal den oficiálního vydání alba The Documentary 2. Můžete jej kupovat na iTunes, Amazonu, Google Play a dalších službách. Fyzická kopie vás asi nejlevněji vyjde ze zahraničí (evropský Amazon) a než vám přijde, tak můžete poslouchat přes Spotify. Stream najdete úplně dole.

Album si zatím vede dobře, protože je nejprodávanějším albem na iTunes, kde má v patách Selenu Gomez a duo Drake a Future. Uvidíme, jak dlouho tam vydrží a jakých čísel za první týden dosáhne. S nezávislou distribucí ani nemá možnost dosáhnout velkých cifer. Osobně to vidím tak, že skončí někde mezi posledními dvěma deskami, tedy Jesus Piece (86 tisíc) a Blood Moon (33 tisíc). Album samozřejmě podpoří propagací po médiích v domácím Los Angeles a určitě pomůže i zítřejší megakoncert How the West Was Won. Mluvím samozřejmě o nyní vydané první polovině alba.

Na facebooku zvěřejněný údajný tracklist pro The Documentary 2.5, tedy druhý disk, se nakonec ukázal být pravdivý o chvíli později, kdy se různí producenti hlásili k produkci svých beatů. Nechybí mezi nimi Bongo, S1, Fredwreck, Cool & Dre a taky The Alchemist. Kompletní (prozatímní) tracklist najdete níže.

Jelikož je mezi hosty i DJ Quik, a na tracku Quik’s Groove, tak toho si můžeme připsat mezi ostatní známé producenty. S největší pravděpodobností půjde o dříve uniklý track. Napovídá tomu vše: název s textem, hosté a délka. Ta se blíží šesti minutám, ale nově vydaný dvojtrack My Flag/Da Homies tuhle hranici překročil. Jde o nejnabitější skladbu na celém dvojalbu. Vystřídají se na ní zástupci nové generace Západu – Ty Dolla $ign, Jay 305, AD, Joe Moses, RJ a Skeme, které doplnil veterán Mitchy Slick. To vše do beatů DJe Mustarda. Game má sice minimum prostoru, ale když uděláte takový posse cut, tak to ani jinak nejde. Navíc Game chtěl hlavně dát prostor mladíkům – Everybody know me, but I came in with the little homie.

Song je dostupný na iTunes po předobjednání, stejně jako El Chapo, ze kterého se stal bonus. Ten ale prošel malou změnou. Na původně použitý sample Franka Sinatry se nepodařilo získat práva, takže tam chybí a beat zní lehce jinak.

1. New York Skit
2. Magnus Carlsen (Feat. Anderson .Paak) (prod. by Bongo ‚The Drum Gahd‘)
3. Crenshaw/80s And Cocaine (Feat. Anderson .Paak & Sonyae) (prod. by Fredwreck)
4. Gang Bang Anyway (Feat. Jay Rock & ScHoolboy Q) (prod. by Bongo ‚The Drum Gahd‘)
5. The Ghetto (Feat. Nas & will.i.am) (prod. by will.i.am)
6. From Adam (Feat. Lil Wayne) (prod. by Cool & Dre)
7. Gang Related (Feat. Asia) (feat. Bongo ‚The Drum Gahd‘)
8. Last Time You Seen (Feat. Scarface & Stacy Barthe) (prod. by S1)
9. Intoxicated (Feat. Deion)
10. Quik’s Groove (Feat. DJ Quik, Sevyn Streeter & Micah) (prod. by DJ Quik)
11. Outside (Feat. E-40, Mvrcus Blvck & Lil E)
12. Up On The Wall (Feat. Problem, YG & Ty Dolla $ign)
13. Sex Skit
14. My Flag/Da Homies (Feat. Ty Dolla $ign, Jay 305, AD, Mitchy Slick, Joe Moses, RJ & Skeme) (prod. by DJ Mustard)
15. Moment Of Violence (Feat. King Mez, Jon Connor & JT)
16. Like Father Like Son 2 (Feat. Busta Rhymes) (prod. by The Alchemist & Bongo ‚The Drum Gahd‘)
17. Life

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *