Westside Story

Westside Story (feat. 50 Cent)
Produkce
: Dr. Dre, Scott Storch

The Game: “Westside Story mělo být na soundtracku All About The Benjamins, ale Dre říkal, že na soundtrack to bylo až moc dobrý. A že to bude první song na albu. Napsal jsem ho v roce 2002 a pak už jsem ten text neupravoval. Nechali jsme to tak a potom přišel 50, uslyšel to a napsal refrén. Nebyl to jeho song. 50 přišel, až byly všechny songy skoro hotový a přihodil na ně svých padesát centů. To jsem ještě ani nebyl v G-Unit.

Refrén jsem nenapsal, protože jsem počítal s tím, že Dre to nějak vyřeší, když to bude na soundtracku. Sloky se mu líbily, takže asi řekl Fiftymu, ať to nahraje. Když Fifty psal refrény, tak se nechal vést melodií. Jenom poslouchal beat a napsal to, co mu říkal. Většina rapperů píše texty podle toho, jak se cítí, ale Fifty se řídí beatem a je úplně jedno, o čem to je. Když v tom něco slyší, tak to tam dá a je to hotový. Tak to tehdy dělal a cokoliv udělal, byl zaručenej úspěch.”

Mike Lynn: “Tohle byl první song, který Game a Dre udělali. 50 v tom ještě nebyl zapojen. Byl to jenom Game, on to napsal a je to jeho track. Ale 50 přišel se schopností psát refrény, Game na tom teprve pracoval. Většina jeho refrénů byla orientovaná na ulice, ale ty Fiftyho jsme mohli dostat i do rádií. Tímhle jsme se dostali přes ten problém. Ale Game se v psaní zlepšil.”

Zpět: Intro

Další: Dreams

1 komentář na „Westside Story“

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *