Videoklipy

Martians vs. Goblins (feat. Lil Wayne & Tyler, The Creator)

The R.E.D. Album

Matt Alonzo a Game se potkali u klipu Dope Boys, ale Martians vs. Goblins je trochu jiný klip. Místem pro natáčení byla bývalá věznice, která se proměnila v blázinec, ve kterém je zavřený i Tyler spolu s několika kočkami. Game a Tyler se na natáčení nepotkali, ale s tím si režisér poradil. Jako jeden z bláznů se představil i Menace.

 

Pot of Gold (feat. Chris Brown)

The R.E.D. Album

Už třetí spolupráce s režisérem Bryanem Barberem a klip tak trochu připomíná jeho minulou práci, My Life. Znovu se natáčelo v Comptonu a hlavní roli si zahrál Gameův nejstarší syn Harlem a na konci je celé jeho potomstvo. Nechybí ani autor refrénu, Sam Hook. Při natáčení byl nedaleko placu okraden producent Mars. Přišel o peníze a šperky v hodnotě 12,000$.

Ain’t No Doubt About It (feat. Justin Timberlake & Pharrell)

The R.E.D. Album

O rok později, ale přece. Klip pro zrušený singl původně vůbec neměl vyjít, ale díky internetu ho můžeme vidět. Spousta modelek, jachta a vodní skůtry a to všechno černobíle, ale netuším, jestli bylo v plánu jej odbarvit. Teď už nám zbývá jenom It Must Be Me.

Red Nation (feat. Lil Wayne)

The R.E.D. Album

První oficiální singl z R.E.D. se dočkal tématického videoklipu, který se natáčel na odlehlé lokaci v Los Angeles a na place to jenom zářilo rudou barvou. Režíroval jej Parris a ještě před vydáním bylo oznámeno, že MTV a BET klip nenasadí, protože je moc „gang affiliated“.

Purp & Yellow (Skeetox Remix) (feat. Snoop Dogg)

Purp & Patron

Jediný klip z mixtapu Purp & Patron, ale zato velká podívaná. Produkce SkeeTV na plac dostala hráče Los Angeles Lakers, jelikož song oslavuje právě tento basketbalový tým.

 

 

Cherry Kool Aid (feat. Cold Bloodz & AR)

Brake Lights

Jediný klip z mixtapu Brake Lights. Režíroval znovu Taydoe. Velmi jednoduchá věc, která vás napodruhé neosloví. V refrénu můžete slyšet ARa, což je Gameův dlouholetý kamarád.

 

 

Shake

RED Room

Režie Taydoe. Gameovu holku si zahrála Stacey Dash, ale menší roli tu mají i Ron Artest, Bow Wow (který Gameovi předal cenu ze souboje v Maddenu), Clipse a producenti tracku, Cool & Dre.

 

 

400 Bars

RED Room

Dvacet minut dlouhý klip, kdy vidíme Gamea, jak se veze městskou hromadnou dopravou v podzemí Los Angeles a na uších má Monster Beats by Dr. Dre. To vše je vyvedeno v černobílé a přimíchaná je ještě červená. Skeemix verze je možné sledovat tady.

 

 

Better on the Other Side

Song se neobjevil na žádném albu

Režie Taydoe

Koláž ze záběrů fanoušků Michaela Jacksona, truchlících po jeho smrti, a toho, jak to vypadalo ve studiu při nahrávání pocty pro krále popu.

 

 

Camera Phone feat. Ne-Yo

L.A.X.

Klasický klip ke klubovce, i když lehce připomíná film Goodfellas, tedy drahá auta, oblečení a krásné holky a samozřejmě spousta mobilů. Na režisérskou stoličku si poprvé sedl herec Kevin Connolly a odvedl skvělou práci, i když ten oblek pro Gamea nevybrali nejlíp. Premiéra byla 5. 12. 2008 na MTV.

 

My Life feat. Lil‘ Wayne

L.A.X.

Klip režíroval Bryan Barber, se kterým Game pracoval na videu k Wouldn’t Get Far. To je oproti My Life úplně jiné. Už na začátku uvidíte na ulici ležet bezvládné tělo, poté se přenášíte mezi scénami na hřbitově, v obchodě s pitím, na ulici vedle policejního auta a u domu. Kromě hlavních akterů, Gamea a Lil‘ Waynea, si malé role zahrál i Birdman, Nu Jerzey Devil, Tre Beatz a Young Buck. Před koncem se objeví i producenti My Life, Cool & Dre. Zřejmě nejpůsobivější Gameův videoklip.

 

Dope Boys feat. Travis Barker

L.A.X.

Video tentokrát k druhému singlu „Dope Boys“, ve kterém hostuje Travis Barker na bicích. Odehrává se na střeše budovy a ve skladu v Los Angeles. Ve videoklipu si zahrál i člen BWS Fam – Menace a Omar Cruz. Původně klip vytvořený jen pro internet, byl díky svému úspěchu nasazen i do televizí – už pod jménem „Doe Boys“, kvůli cenzuře. Verze pro televize neobsahuje tzv. coke scény. Jako sample pro beat posloužili The Beatles a jejich Eleanor Rigby.

 

 

Game’s Pain feat. Keyshia Cole

L.A.X.

Video k prvnímu oficiálnímu singlu ze třetího alba L.A.X. Režíroval jej Rage a premiéra byla 16. května. Video se odehrává v několika částích Los Angeles. Ze začátku v Comptonu a poté v sídle v Beverly Hills kam Gamea přišli navštívit kamarádi Raekwon, Big Daddy Kane, Clyde Carson, Ice Cube a další…

 

911 Is A Joke (Cop Killa)

Song se neobjevil na žádném albu

Nizkorozpočtový videoklip na track, který je reakcí na násilnou smrt Sean Bell’a. Sean Bell byl zastřelen policisty, kteří do něj vystříleli 51 kulek. Tyto policisty poté soud osvobodil ze všech obvinění. Na začátku se dozvíte, že video není mířeno proti žádné osobě, samotný klip natáčel Taydoe. V klipu uvidíte samozřejmě Game’a spolu s členy California Murda Crew, kteří má nabarvenou tvář na bílo (podle filmu Dead Presidents).

 

 

Wouldn’t Get Far feat. Kanye West

Doctor’s Advocate

Třetí a poslední videoklip z Doctor’s Advocate ve kterém zahostoval Kanye West, který je i producentem tracku. Klip je pojat trošku humorně, paroduje natáčení podobných videoklipů. Například klip začíná záměnou oblečení Gamea a Kanyeho. V klipu můžeme vidět Lil Jona, Juice, ale i třeba modelku Glorii Velez.

 

 

Let’s Ride (Strip Club)

Doctor’s Advocate

Druhý promo singl a klip z Doctor’s Advocate, který vyšel zhruba měsíc před vydáním alba. Červená bandana, červená Impala, červené conversky, houseparty, homies z The Black Wall Street, ženy – West Coast. Super klip, ve kterém se nenápadně objeví i Snoop Dogg.  O produkci tracku se obstaral Scott Storch.

 

 

One Blood (It’s Okay) feat. Junior Reid

Doctor’s Advocate

Další mocný klip. První singl a videoklip z alba Doctor’s Advocate. Klip je točen v ulicích Los Angeles a Comptonu. Game jasně ukazuje odkud je, kde se narodil a kde vyrostl. V klipu jde po ulicích LA a potkává se svými přáteli a nakonec se nám naskytne pohled na všechny členy The Black Wall Street. V klipu je samozřejmě i Junior Reid. Tetování Hate It Or Love It, které má Game na prsou nad tetování NWA, si nechal Game udělat pár hodin před točením klipu.

 

 

Put You On The Game

The Documentary

Toto je snad jeden z nejmocnějších Gameův klipů. Je to čtvrtý a poslední singl z The Documentary a zároveň první G-Unot klip. Je natočen z vlastních peněz The Gamea. Podobně jako samotný track, tak i videoklip je natočen dynamicky, děje se v něm plno věcí. Celou BWS, trička Free Shyne, ghetta L.A zvláště Comptonu a Crenshaw. V klipu můžeme zahlídnout několikrát i Timbalanda, který se obstaral o produkci toho tracku.

 

 

Dreams

The Documentary

Třetí videoklip k třetímu singlu z „The Documentary“. Podobný k „Hate It Or Love It“ ve smyslu k speciálním efektům, protože smyslově a atmosférou je ůplně jiný. Podmaz je jeden z vrcholných děl od Kanyeho Westa a atmosféra klipu navazuje zároveň na tento beat a hloubku textu od Gamea. Klip začíná postřelením The Gamea v jeho vlastním domě, následující záběr se přenáší do nemocnice a studia, kde vidíme Dr. Dreho. V klipu je plno retro-záběrů, kde jsou, promítány události, které se staly v minulých deseti letech – smrt Eazy-Eho, Tupaca, Biggieho apod.

 

Hate It Or Love It feat. 50 Cent

The Documentary

Druhý klip z desky „The Documentary“ v ůplně jiném prostředí než How We Do.
V klipu se střídavě přenášíme do domovů The Gamea a 50 Centa, Comptonu a Queensu. V klipu jsou zobrazeny životy rapperů, když byli malí. Klip zrealizovaný počítačovou technikou, nám dává pohled do minulosti The Gamea. Je zde zobrazena vražda jeho bratra. Poprvé můžeme vidět celou partu The Gamea – The Black Wall Street, matku Lynett a Gameova syna – Harlema. Klip je velmi osobní a typicky West Coastový.

 

How We Do feat. 50 Cent

The Documentary

Klip k tracku How We Do je první singl a videoklip, z alba The Documentary. Klip byl natočen Hype Williamsem. Klip je ve všech scénách točený v noci. The Game a 50 Cent jedou nejdražšími auty po bulváru v Los Angeles. V některých scénách jsou ukázané místa, které nejvíce charakterizují Město Andělů. Poté se klip přesune do klubu plného dýmu, alkoholu a krásných žen. Ve videoklipu můžeme spatři Dr. Dreho i Olivii.

Neighborhood Supa Starz

Untold Story

Tenhle videoklip je vůbec prvním videoklipem The Gamea. Track pochází z alba Untold Story, které ještě vydávalo vydavatelství Fastlife Records. Klip je z většiny natáčen z koncertu a chvílemi se Game objeví i ve studiu a vedle něj je JT the Bigga Figga

Klipy na písně, kde je The Game na featuringu

Cashis – Do It All (feat. Rick Ross, Game, Joe Young & K Young)

Lights Over Paris – I’m Not a Gangsta (feat. Game)

David Cash – City Of Angels (feat. Game & Asia’h Epperson)

La Fouine feat. Game – Caillera for Life

Travis Barker – Can a Drummer Get Some (Remix) (feat. Game, Lil Wayne, Rick Ross & Swizz Beatz)

Paypa feat. Game & Jim Jones – I Am Bitches

Triple C’s feat. The Game – Gangsta Shit

Nas feat. The Game & Chris Brown – Make the World Go Round

Nas feat. The Game & Marsha – Hustlers

Hurricane Chris feat. The Game, Jadakiss, Lil Boosie, Baby & E-40 – Ay Bay Bay (Remix)

R Kelly feat. The Game – Playa’s Only

Jim Jones & The Game & Cam’Ron – Certified Gangstas

Klipy, ve kterých se The Game objevil

Jay Rock – Lift Me Up

Damian „Jr.Gong“ Marley & Nas – Road To Zion

Various Artists – Come Together Now

Snoop Dogg – Ups & Downs / Bang Out

Fabolous – Breathe

Young Buck – Shorty Wanna Ride / Stomp

Lil‘ Scrappy – No Problem

Joe & G-Unit – Ride Wit U

Lloyd Banks – On Fire / Warrior

G-Unit – Wanna Get To Know You

G-Unit – Poppin‘ Them Thangs

50 Cent – In Da Club

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *