Don’t Need Your Love

Don’t Need Your Love (feat. Faith Evans)
Produkce
: Havoc, Dr. Dre

The Game: “I Don’t Need Your Love jsem nahrál asi první den u Interscope. Napsal jsem to v autopůjčovně, když jsem si jel koupit postel do novýho bytu v Beverly Hills. Měl jsem kupu beatů od Havoca. Postřelili mě 1. října 2001 a tohle jsem nahrál možná 15. ledna. To jsem byl pořád v prdeli. Krvácel jsem z ran do obvazů, když jsem to nahrával. Proto mám tak vyjebanej hlas, střelili mě do hrudi a pak jsme to už neupravovali. Zkusil jsem to nahrát znova, když s e mi za několik let hlas vrátil, ale Dre řekl že ne. Líbila se mu na tom ta syrovost. Je to klasika, to je asi jeden z mých oblíbených songů.

Když to Dre mixoval, tak nemohl najít stopy pro beat, takže to všechno musel znovu nahrát. Havoc udělal beat, ale nepamatoval si, kam si to uložil. Tak Dre řekl, ‚Seru na to. Musím to předělat.‘ A udělal to znovu a znělo to úplně stejně, akorát to mělo navíc ten Dreho bang a ani si za to nevzal kredit, dal to přímo Havocovi. Je to mocný jako Dreho beat a ten mix je jako od Boha.” [pozn.: Dr. Dre je na albu uveden jako koproducent]

Angelo Sanders: “Ty vole, ty sračky, který musíme přežít při nahrávání, se prostě dějí a tak poznáte, že máte v rukou klasiku. Lidé ten song milují a na tom záleží. Zbytek je jenom bordel, kterým se musíme brodit. Celej problém byl v tom, že neměli ty soubory, takže jsme nevěděli, jakej je původní sample. Takže Dre ten track musel rozložit a zjistit, co je co, aby ho mohl udělat od začátku. Dal tomu svůj mix a za nic si nepřivlastnil autorství, nenechal si za to nic zaplatit.”

Havoc: “Nerad to říkám, ale jsem nepořádnej, protože jsem zvyklej mít ve studiu člověka, kterej dělá věci za mě. V té době jsem vyhodil všechny engineery, se kterýma jsem pracoval, protože jsem chtěl být více soběstačný. Já jsem se jenom staral o beat oni to nahrávali a dávali dohromady. Tak jsem si řekl, proč se spoléhám na někoho, kdo mi to poskládá, když je to tak jednoduchý. Klidně jsem se mohl zbavit prostředníka. Jsem z prostředí, kdy prostě sedím ve studiu a pořád dělám nový beaty a s tím, že jsem se stěhoval do domácího studia, kde budu pracovat sám, jsem ty beaty ztratil. Spusta věcí se někam založila.

Dre určitě dokázal znovuzachytit tu podstatu. Zní to jako by s tím nic neudělali, abych řekl pravdu. Když se na to podíváte z obou stran, tak to může být dobrá i špatná věc. Pro mě osobně je to dobře. Dre to musel zahrát znova a podělili jsme se tak o produkci. Nevím, proč byl Dre kolem toho, že to předělá, tak neoblomný, místo toho, aby se mě zeptal. Možná proto, že s tím projektem byl tak spjatý a protože je producent číslo jeno ve světě. Možná se mu ten song líbil, tak do něj chtěl přidat kousek sebe. Když se to tak veme, kdo by na to měl sáhnout, když ne Dr. Dre? Kdykoliv se s ním podělím o autorství.”

Zpět: How We Do

Další: Church For Thugs

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *