Beef

Pořádnej flák hovězího ke hře prostě patří. Někdo si ho dopřává častěji a někdo třeba vůbec. Game se beefy v podstatě proslavil, protože na tom postavil svoji kariéru, aspoň tedy když začínal. Mezi jeho největší úlovky patří celá G-Unit, který se vlekl hodně dlouho, což jde poznat ze seznamu o pár řádků níž. Konflikt s touhle grupou je popsán v biografii, takže teď se můžeme věnovat těm ostatním.

G-Unit (seznam dissů)

The Game – 300 Bars & Runnin
The Game – Down
The Game – Lay Low (feat. M.O.B)
The Game – Play The Game
The Game – Lil Bit (Remix)
The Game – Hate It Or Love It (Street Remix)
The Game – Poison Bananas (feat. Cyssero & M.O.B)
The Game – Street Muzik (feat. Sheek Louch)
Tony Yayo – The Strong Survive (feat. Young Buck)
G Unit – 300 Shots (feat. Mase, M.O.P. & Mobb Deep)
The Game – Ghost Unit Intro
The Game – Here We Go Again (feat. Dr. Dre)
The Game – Mr. Potato Head
Sheek Louch – Kiss Your Ass Goodbye (Extended Remix) [feat. Fabolous, J-Hood, Beanie Sigel, Jadakiss & The Game]
The Game – Then You Pass Away
The Game – Why U Smell Like That (feat. MOB & Cyssero)
The Game – We Are The Champions
The Game – 120 Bars
The Game – Stop Talkin‘ To The Cops
The Game – G Unit Crip (feat. Techniec)
The Game – All I Need
Lil‘ Kim – Quiet (feat. The Game)
The Game – I Told You
The Game – Buckfest (feat. Cashville)
The Game – Red Bandana
The Game – All 4 Sale (feat. RiZ)
Spider Loc – Bang Bang
Spider Loc – G-Unot Killer
Spider Loc – Bitch Boy
Spider Loc – Born To Bang
Spider Loc – Where I’m From
The Game – 240 Bars (Spider Joke)
The Game – 360
The Game – Dear Mr. President
The Game – My Turn
50 Cent – Not Rich, Still Lyin
The Game – The Funeral (100 More Bars)
Lloyd Banks – Rap City Freestyle
The Game – Soundscan (Freestyle)
The Game – Show Me What U Got (Freestyle)
The Game – One Blood (Remix)
The Game – We Gorillaz (feat. Juice)
Tony Yayo – Ridin High (feat. 40 Glocc)
Hot Rod – Ether
Lloyd Banks – Deathwish
50 Cent – The Re-Up (feat. Eminem)
Lloyd Banks – 70 Bars Of Death
Lloyd Banks – Show Time (The Game’s Over)
The Game – My Bitch
The Game – Body Bags
The Game & Young Buck – Taped Convo
The Game – Our Turn (feat. X.O., Juice & SouthSide)

Roc-A-Fella Records

Jako první po sobě začali štěkat The Game a Memphis Bleek kvůli názvu labelu. Bleek má pod Jay-Zm svůj label Get Low Records a to je silně podobně Get Low Recordz, kde Game vydával svá první indie alba. Na jednom z nich – Untold Story – je i první disstrack Bleek Is… Další urážlivá slova přišla na mixtapech. Nikdo z Roc-A-Fella nereagoval až do doby, kdy vyšel singl Westside Story se známou „I don’t do button up shirts and drive Maybach’s“ lajnou. Jay-Z to nenechal jen tak a šel do Hot97 kde vznikl známý Dear Summer freestyle. Na Summer Jamu, který pořádá právě rádio Hot97, vzkázal Game celému ROC, že můžou „Suck His Dick“. Následovala klasika v podobě 300 Bars & Runnin‘, kde to schytal Jay-Z, Memphis Bleek a taky Young Gunz, dvojka od Roc-A-Fella. Právě tihle dva, Neef a Young Chris, zareagovali jako první na rádiu, Bleek nahrál freestyle. Young Gunz se dočkali odpovědi, ke které se přidal i komik Katt „Money Mike“ Williams. Uniklý diss My Bitch vyvolal další slovní hádky, ale v nic většího se to nezvrtlo.

Jak to šlo popořadě:
The Game – Bleek Is…
The Game – Die Too Soon (feat. Busta Rhymes & DJ Quik)
The Game – State Your Name (feat. Cassidy & Lil Flip)
The Game – 200 Bars & Runnin‘
Jay-Z – Dear Summer/Funk Flex Freestyle
The Game – 300 Bars & Runnin‘
Young Chris – Freestyle
Memphis Bleek – So Seductive Freestyle
Young Gunz – 9 Minutes & Runnin‘ (feat. Pooda Brown)
The Game – Feel It In The Air (feat. Cyssero)
The Game – Palm Pilot (feat. Money Mike)
The Game – My Bitch

Joe Budden

Začalo to jako slovní přestřelka s G-Unit, když 50 Cent zpochybnil kredibilitu alba Joe Budden. Game do toho byl zapleten o něco později, a to paradoxně na tracku Cross-Country Connection, kde se sešel Game, Budden a Stack Bundles (R.I.P.). Autorem tohodle nápadu byl DJ Clue, který si Stackse a Gamea pozval na svůj mixtape. Game ale nevěděl o plánech DJe, přidat sloku od Joea, což se nakonec stalo a sloka zrovna neopěvovala G-Unit, i když on sám se o tom vyjadřoval jinak.

„He should be in the G-Unit vid with all the gangsta actors“ – tenhle rým rozpoutal válku mezi nováčkem u G-Unit a Joe Buddenem. Protiútokem byl track Buddens (Street Hit). Joe odpověděl s Game Over a poslední vyjádření od Gamea přišlo v 200 Bars & Runnin‘. Do konfliktu se potom zapojil i 50 Cent a Lloyd Banks, na kterých Joe nenechal nitku suchou.

The Game a Joe Budden své problémy vyřešili na konci roku 2008 v New Yorku a dokonce nahráli i společný singl Future z alba Padded Room.

Joe Budden – Bang Out
Joe Budden – What’s Good
Joe Budden, Game & Stack Bundles – Cross-Country Connection
Game – Buddens (Street Hit)
Joe Budden – Game Over
Game – 200 Bars & Runnin
Joe Budden – Heartbeatology
Joe Budden – Big Shot
50 Cent – Grammy Awards Skit
Lloyd Banks – Thief’s Theme Freestyle
Joe Budden – Blood Pressure Freestyle
Joe Budden – Breathe Freestyle
Joe Budden – Wait A Minute
Joe Budden – Only Girl
Joe Budden – Dumb Out

Yukmouth

Když byl Game mladý, tak na Yukmouthově hudbě vyrůstal, ale to neznamená, že by se jím nechal jen tak urážet. Poté, co se na internet dostalo video ze studia, ve kterém Yukmouth a Domination natáčí diss na G-Unit a na jeho konci komentují to, že Game dřívě nosil piercing v jazyku, vydal Game na podzim roku 2004 track I Got a Mill On It, pro který použil beat, který v podstatě Yukmoutha proslavil – I Got 5 On It od Luniz. Z druhé strany barikády zazněly rovnou dvě odpovědi.

Zdálo se, že spor je u konce, když se oba rozhodli nahrát společný track výstižně pojmenovaný Peace. To by ale jejich sloky nesměly být nahráty na jiných místech, protože Game se nedal a rapoval o tom, co si myslí o Yukmouthovi. Nad tím Yuk nemávnul rukou a rozhodl se nahrát diss do singlu od Fabolouse – Breathe, a rovnou i s klipem. Usmíření obou stran se konalo na West Coast Peace Conference.

The Game – I Got a Mill On It
Yukmouth – All Out War
Yukmouth – Game Ova
The Game – Peace
Yukmouth – Game Ova 2
Yukmouth – Breathe

Suge Knight a Death Row

Dlouholetý protivník Dr.Dre se neměl v lásce ani s jeho svěřencem. Všechno to začalo tehdy, když Yukmouth přišel se zprávou, že Game od Sugea dostal nafackováno. Gameova odpověď zněla, že pokud by se jej Suge někdy dotkl, tak už leží mrtvý pod zemí. Vyšší obrátky nabral konflikt v momentě, kdy se jeden člověk z těsné blízkosti Sugea pokusil ukrást Gameův řetěz přímo z jeho krku.

O pár týdnů později se Suge Knight zúčastnil MTV Video Music Awards v Miami. Tam byl postřelen na party Kanyeho Westa neznámým útočníkem. Game popřel jakoukoliv spojitost s tímto útokem. Na West Coast Peace Conference svůj spor ukončili a to i přes Knightovu nepřítomnost. Když v roce 2006 unikl track My Bitch, tak to vypadalo na nový začátek konfliktu, ale Suge Knight se v roce 2008 přišel podívat na natáčení klipu Game’s Pain.

The Game – My Bitch

 

Lil‘ Eazy-E

Syn slavného Eazy-Eho z N.W.A., kterého Game tolik obdivuje, býval s Gamem zadobře a dokonce spolu nahrávali muziku. Lil‘ E byl na The Documentary DVD a společný track My Confession byl dokonce vytvořen pro Gameův debut. Potom ale Lil‘ E začal mít pocit, že Game zneužívá jméno jeho otce a vydal disstrack Coming From Compton. The Game odpověděl stejným kalibrem – 120 Bars, ve kterém říká, že Lil‘ Eazy-E si nepíše vlastní texty a raději by s ním neměl spor, kvůli respektu k jeho otci, ale ten to cítil jinak a vydal They Know Me. Všechno se urovnalo 30. října 2006 v rádiu KDAY, kde Game ohlásil, že potyčka je u konce. A tady cituji text z BWS fóra od Gamea: „As for Lil‘ Eazy, you will never be ya father, you little disrespectful s**t……… R.I.P. Eric „Eazy- E“ Wright. Funny how you were cheesin on my DVD six months ago, but now that your album about to come out, and single has gotten NO play [EVEN in L.A. radio stations -YOUR home town], you decide to take the 50 route and try to get attention and sales by sparking up beef. The public sees right through you and your ghostwriter. Keep dissin‘ me, you n***as is crazy !“

Lil Eazy-E – Coming From Compton
The Game – 120 Bars
Lil Eazy-Z – They Know Me

Big Fase 100

Gameův starší bratr stál u zrodu Black Wall Street, ale to neznamená, že jeho pozice je neotřesitelná. Když v roce 2005 Game dal přes 1,5 milionu dolarů na auta, domy a šperky svým přátelům a oni jej i přes to obírali o další peníze, tak vznikla The Real Black Wall Street a Big Fase přešel se svými lidmi k Brazil Street Records. V rozhovorech potom Big Fase vykřikoval, že Game není real a jeho image gangstera je vytvořená a že celý Gameův život je založen na životě jeho staršího bratra. Big Fase se dokonce chystal vydat DVD Ain’t No Game (The Documentary Revisited), ve kterém by Gamea shazovali lidi jako Ras Kass, Spider Loc, Snoopy Blue a další, což nemá moc velkou vypovídací hodnotu. Na vydání nakonec nedošlo, pravděpodobně kvůli penězům. Game a Fase spolu mluvili před vydáním alba LAX, ale jejich vztah je u konce.

 

Ras Kass

„Get a thousand tatoos won’t raise ya gun, So when ya get murked, I’ma raise ya son“ – úryvek z Rasova tracku Caution rozpoutal 14. července 2006 bitku v klubu Element v Los Angeles, kde se nacházel jak autor, tak ten, na koho to má být směřováno, tedy Game. Každý příběh má dvě strany mince a tady je ta od Rase: Game zaútočil zezadu s flaškou v ruce na hlavu se třicítkou tvrdých kámošů za zády a potom si jej podali. Verze od Game zní přesvědčivěji. Ras Kass dostal pěstí do oka a svalil se na zem. Ještě víc se Ras ztrapnil, když se natočil den po incidentu a video, kde jde jasně vidět monokl, dal na internet. Během pár hodin nahrál Ras Kass track Hush Little Baby. Na Gameovu odpověd se čekalo trochu déle, ale přišla. Po slabším Hush Little Baby nahrál Ras kvalitnější diss Gayme Over. Další odpověd od Gamea – Show Me What You Got, nebyla celá věnovaná Rasovi, šlo o jen pár narážek, stejně jak v Pistol Grip Pump.

Ras Kass – Caution
Ras Kass – Hush Little Baby
The Game – Pistol Grip Pump
Ras Kass – Gayme Over
The Game – Show Me What You Got (Freestyle)

Další rapeři (nejen) co měli menší problém: Xzibit, Ja Rule, Guerilla Black, Benzino, Domination, Vida Guerra a Bishop Lamont.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *