Start from Scratch

Start From Scratch (feat. Marsha Ambrosius)
Produkce
: Dr. Dre, Scott Storch

The Game: “Pokaždý se ve studiu opiju, ale nemusím nutně vždycky dělat song jako Start From Scratch. Byl to ten večer, kdy jsem byl na hraně a nevěděl jsem, co přijde příště, tak jsem to dal do beatu. Můj nejlepší kamarád Billboard byl zrovna zavražděn. Když zemřel, tak jsem byl mimo a nic mi nedávalo smysl. Prostě jsem z toho udělal song, protože jsem to tak cítil. Byl to den, kdy jsem ve studiu byl sám a když píšeš něco od srdce, tak ti to nikdy netrvá dlouho. Jako když třeba píšeš o svojí mámě, o svým synovi nebo o událostech v tvým životě, po kterých seš bezmocnej, tak to prostě jde samo. Protože tu situaci znáš a víš, jak se cítíš. Asi to musíš udělat jen tak, aby se to rýmovalo.”

Marsha Ambrosius: “Start From Scratch se ke mně dostalo před Dreho. Říkal mi, že má tenhle track od svýho člověka jménem The Game. Už na tom měli refrén, kterej se jim moc nezdál, ale líbilo se jim, kam se to ubírá. Mě poslali tu verzi, kde už byly Gameovy sloky. Podle hudby a toho, jak to bylo citově zabarvené, mi to znělo jako příběh a hraní určité role. Když jsem slyšela jeho hlas, tak jsem si říkala, že přesně takto se lidé v určité částí života cítí. Ta hloubka se ke mně dostala, i když jsem ho nikdy nepotkala. Je to jako když máte předběžný filmový scénář a máte zahrát roli a znáte svoje místo ve scéně. Já jsem potom udělala refrén, poslala jim ho a byla jsem na albu dřív, než jsem to vůbec věděla.”

Mike Lynn: “Start From Scratch byl pro Gamea zlom, protože tehdy se z něj stal herec. Dre mu říkal, ‚Hele, tady musíš vyprávět nějakej příběh. Na tohle se musíš opít. Chceme, abys to ze sebe všechno dostal.‘ A Game to tak udělal. To už jsme věděli, že mu nedělá problém řídit se podle našich instrukcí a on věděl, jak to prodat. Tohle byla jeho odvrácená strana, kterou nikdo z nás neznal, protože na albu byl vždycky tvrďák. Takže to byl další trumf, když se takhle otevřel a kreativita jenom plynula. Snažil se udělat co nejlepší věc tak, jak mu to radil Dre.

Když ten song nahrál, tak jsme byli ve studiu. Game pil Hennessey s kolou. Tehdy proteklo hodně Hennessey s kolou [smích]. Nevím, kolik toho vypil, ale určitě to bylo víc než dvě nebo tři skleničky. Smysl tohohle byl ten, aby to bylo opravdu od srdce. Prostě se zničit a nic si z toho nedělat. Dre přišel s tím, aby se opil. Říkal, ‘Musíme udělat tenhle track a dostat ho do téhle postavy. Přineste pití a jdem na to.’ Není možný, aby tohle udělal střízlivej.”

Zpět: Put You on the Game

Další: The Documentary

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *