Game vs. Meek Mill – od začátku do konce

game-meek-780x520

Když se Game nedávno po více než deseti letech usmířil s 50 Centem, už to vypadalo, že se v Gameova kariéře uzavře jedna dlouhá kapitola, kdy neuběhl rok bez toho, aby měl s někým z branže problém. Potom se ale zničehonic objevil diss pojmenovaný 92 Bars, aby ladil s albem 1992, ve kterém si Game bere na paškál Meek Milla. To je nějakých čtrnáct dní nazpět, takže žádná horká novinka, ale alespoň se na celou věc můžeme podívat s větším odstupem.

Abychom se dostali k jádru pudla, musíme se trochu vrátit v čase. Psal se červen letošního roku, když byl Sean Kingston v Los Angeles okraden o šperky za 300 tisíc dolarů. To je fakt o kterém se tehdy i psalo. Co následovalo, resp. předcházelo, tomuto incidentu známe pouze z jednoho úhlu pohledu, toho Gameova. Meek Mill se vydal do klubu v Los Angeles po skončení jeho domácího vězení. V klubu se s ním Game bavil a varoval ho, že si má dávat pozor na případné zájemce o jeho řetízky a další blýskavé doplňky, kterých bylo v Los Angeles hodně. Meek si tedy vzal varování k srdci a odešel z klubu o něco dříve, aby nebyl snadným terčem. Tím nakonec byl Sean Kingston, který se následně bavil s Meekem a Meek mu měl říct, že to na něj nachystal Game. Následná konverzace s oběma nikam nevedla. Sean Kingston si stál za svým a Meek Mill cokoliv takového popíral. Meek Mill i Sean Kingston poté při oplétačkách s policií ukázali směrem k Gameovi. To Sean Kingston spolu se svým právníkem odmítají a odkazují na policejní zprávu, kde Game není zmíněn. Ten odpovídá tím, že v oficiálním dokumentu by nic takového ani nebylo a neustupuje se svého postoje k situaci, protože každé zúčastněné straně řekl něco jiného a to se potom k němu dostalo zpět skrze toho druhého. Takhle to vypadá neskutečně zamotaně, ale v rozhovoru na Power 105.1 to je podáno stravitelným způsobem.

Tři měsíce utekly, Game se během koncertu v Miami napije, ostře se vyjadřuje k Meekovi a následně naživo premiérově zahraje 92 Bars. Meekova reakce? Za vším prý stojí promo k albu 1992, ale to Game odmítá s tím, že desky se dnes stejně neprodávají a on vydělává jinde. Třeba na marihuaně, do které nyní investoval miliony dolarů a čeká na její zlegalizování v Kalifornii. Následovala ostrá výměna slov, názorů a urážek přes instagram. Jinak už to dneska nejde. Po vystoupení v Miami se objevily zprávy o tom, že někdo střílel po Gameově autě zaparkovaném před hotelem. Stalo se to ráno, takže se nikomu nic nestalo a útočník navíc vystřílel náboje do auta někoho jiného. Policie případ vyšetřuje a podezřelí zatím nejsou.

A proč tedy Game čekal tři měsíce než půjde s pravdou, alespoň tou svou, ven? Protože těsně před odjezdem na americké turné mu na dveře zaklepala policie a vyptávala se právě na onen incident z června. Game tedy ještě stihl zajít do studia nahrát song 92 Bars, který si nechával pro sebe až do dne, kdy se ráno vzbudil se špatnou náladou a dal zelenou k premiéře dissu 92 Bars. Hlavním cílem v šestiminutové náloži od DJe Quika je samozřejmě Meek Mill, ale Game se otře i o Wetty Wapa a taky Drag-Ona z Ruff Ryders, který neváhal s odpovědí, ale protože to byl Drag-On, tak jí skoro nikdo nevěnoval pozornost. Někde uprostřed toho se zjevil Russell Simmons, který přišel s tím, že všechno urovnal, ale Gameův manažer Wack krátce poté všechno uvedl na pravou míru a konflikt byl stále velmi živý.

Meek Mill s odpovědí neváhal jako v případě Drakea a utíkal do studia, kde mu pomohl i Beanie Sigel. Nakonec více, než je na první pohled zjevné, ale o tom více později. Druhým hostem na dissu Ooouuu (pozvat si další dva lidi do osobní pře je trochu zvlášní) byl Meekův parťák Omelly, který se stal známým díky svému dva roky starému freestylu. Pokud budeme porovnávat jen skills, tak jasným vítězem je Game, protože vychloubáním se a používáním deset let starých urážek musíte z ringu odejít jako poražený. Game byl očividně v ráži, protože hned na druhý den pokračoval v jízdě, kterou načal. Ihned po příjezdu do New Yorku nahrál a vydal track Pest Control, taktéž postavený na beatu Ooouuu od Young M.A. Během pár dní dokonce stihl v New Yorku a Baltimoreu natočit klip. Tady už šel naplno i do Beanieho Sigela a teď se podíváme na jeho úlohu v celé téhle motanici.

Beanie Sigel byl nedávno hostem podcastu Tax Season, kam si jej pozvali po neuvěřitelném vývoji posledních dní. Během více než hodiny toho stihl říct víc než dost. Třeba to, že do beefu se připletl tak, že byl ve stejném studiu jako Meek a chtěl mu vypomoct s psaním textu, což zmínil ještě předtím v jiném rozhovoru. Odměnou mu za to byla rána do hlavy, kterou dostal od někoho z Meekovy party po koncertě Bad Boy Family Reunion Tour ve Filadelfii. Za pravdu se pere. Sigel tedy napsal velkou část Omellyho textu, což věděl i Game, jak víme z rozhovoru pro Power 105.1. To se Meekovi nelíbilo, protože to podle něj odporuje nepsaným pravidlům, a tak Sigel dostal za uši. Jak to Game věděl? Se Sigelem byli v kontaktu, protože Gameovi přišlo zvláštní, že se do beefu zapojil, když ho Game v 92 Bars vyzdvihoval. Sigel to dává za vinu jak sobě, že si všechno pořádně nenastudoval, tak Meekovi, že mu o tom neřekl.

Jaký je současný stav? Game si neodpustil pravidelné rýpnutí na instagramu, ale to už nyní pomalu mizí a Meek Mill je v celé věci hodně pasivní. Teď se o Gamea trochu otřel během vystoupení v rádiu Hot97 a při vystoupení v New Yorku prohlásil, že končí s hádkami po internetu a pokud si to s ním chce někdo vyříkat, má tak udělat osobně. Což si Game od začátku přál. Vyříkat si to pěstmi. I když Meek Mill patří do jiné váhové kategorie. Uvidíme, jestli Meek před vydáním čtvrtých Dreamchasers nezmění názor.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *