Prodejní čísla jsou venku

docu2

Před týdnem jsem psal o tom, jak se The Documentary 2 daří na iTunes, kde se drželo na špici prodejnosti a na paty mu šlapala Selena Gomez. První týden prodeje alba je za námi a můžeme se podívat na výsledek. Jak to ve finále dopadlo?

Selena jej nakonec předběhla, ale bylo to těsné. Rozdíl činí pět tisíc, ale i tak je 81 614 prodaných alb velmi pěkné číslo. Hlavně když to porovnáte s předchozím Jesus Piece, které zvládlo prodat 86 tisíc. Na velkém labelu a s větší propagací. Čísla prodejů jsou nyní obohacena i o počty streamů. 1500 přehraných songů se počítá jako jedno prodané album. To samé platí při prodeji desíti jednotlivých písní z alba. Výsledných 94 529 ale udělaly spíše streamy a i s nimi je Game stále druhý. Zde se ale odstup od první Seleny rozrostl na 23 tisíc. Jde tedy vidět, že rap stále prodává. I ve Velké Británii, kde Game debutoval na čtvrtém místě, což je jeho nejlepší výsledek. Historický úspěch si připsal i na Novém Zélandu.

A jak to bude za týden, kdy se dozvíme bilanci druhé části The Documentary 2? A jak si nadále povede část první? 2.5 si podle mě povede hůře. Přeci jen druhé album od stejného interpreta si s týdenním odstupem koupí jen část lidí. Problém je i v menší propagaci, Game spoléhá na to, že o rozdělení všichni vědí, a větší konkurenci. A to hlavně v rámci žánru, protože v pátek nové album vydal jak Machine Gun Kelly, tak Joe Budden, taktéž pod eOne. Potvrzuje to i fakt, že na iTunes je The Documentary 2.5 sice v rámci hip-hopu první, ale celkově až páté. A dvojka se stále drží těsně v závěsu. I tak bude zajímavé to sledovat. Zjistíme, jestli se tahle strategie vydání vyplatila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *